Czarny Dąb

Do końca roku nogi Gratis !

Nowość 

Nowa cena: 15000 13000 zł /m2

MBS Home

Mówi się o nim, że to surowiec rzadszy niż diament, zwany jest także „polskim hebanem”.

Mowa o czarnym dębie. Jest to niezwykle cenny i rzadki materiał będący ogromną inspiracją dla twórców mebli. W carskiej Rosji posiadanie mebli z czarnego dębu groziło karą śmierci. Jedynymi ludźmi, którzy bez obaw o własne życie mogli się cieszyć tym przejawem luksusu, była rodzina władcy. Dziś meble z tego drewna może mieć każdy, jeśli zasobność portfela na to pozwoli.

Drewno dębowe, aby stało się surowcem zdatnym do wykonania mebli, musi przeleżeć w ziemi lub pod wodą przynajmniej kilkaset lat, jednak czas ten w przypadku polskiego surowca jest znacznie dłuższy. W tych warunkach zawarte w dębinie garbniki w reakcji z solami żelaza barwią drewno na charakterystyczny czarny kolor oraz powodują, że od 6% do 17% jego struktury stanowi skamielina.

Każdy stół wykonany jest w 100% ręcznie i zaprojektowany na indywidualne zamówienie. Dzięki temu klient ma poczucie posiadania niepowtarzalnego eksponatu. Każdy zaprojektowany przez nas stół może mieć dowolny wymiar i kształt zgodny z najodważniejszymi wymaganiami klienta. Blaty montowane są na podstawie wykonanej ze szkła hartowanego bądź ze stali. To połączenie nadaje meblom niezwykłe piękno i niepowtarzalny charakter.

 

MBS Home

kontakt@mbshome.eu | 881-389-993

UWAGA! Do klienta dojeżdżamy osobiście.
Głogowska 227 60-111 Poznań